Výmena a vrátenie zadarmo | Ceny dopravy a platby (zadarmo od €74) | ZĽAVA  10% po registrácii | 30 dní na vrátenie

Aké spodné prádlo nosíte ? Za všetko môže vaša mamička!

 

Každý z nás má nejaký typ spodného prádla, ktorý nosíme najradšej. Pre niekoho to môžu byť boxerky, pre iného zasa klasické voľné trenírky. Všetci vieme, čo pod nohavicami máme radi. Napadlo vás niekedy, prečo je to tak? Prečo dnes máte na sebe boxerky, alebo slipy a nie naopak? Myslíte si, že to bola vaša voľba? Možno vás prekvapí, že nie tak celkom.

Aké spodne pradlo nosite1

 

Ľudské návyky a zvyklosti sa formujú zavčasu pri dospievaní a nie je tajomstvom, že väčšina ľudí preberá zvyky svojich rodičov. To, čo ste v mladosti videli a počuli doma, sa premietlo aj do vášho podvedomého chovania. Či už ste v detstve boli priamo, alebo nepriamo ovplyvňovaní vašimi rodičmi, jedna vec vo vás pravdepodobne zostala pevne zakotvená až dodnes. A tou je typ spodného prádla, ktorý nosíte. Podľa prieskumov sú boxerky (boxer trunks) dnes najobľúbenejším spodným prádlom vôbec. Ak sa však na túto štatistiku pozrieme podľa vekových kategórií, tak zistíme zaujímavú vec.   Pre staršie ročníky (1965-1989) nie sú najobľúbenejšie boxerky, ale slipy. Tento fakt súvisí s tým, že v dobe komunizmu ste v obchodoch okrem voľných trenírok nič iné nenašli. Slipy ako nový štýl pánskeho spodného prádla, prišiel ako inak - z Ameriky. Ti, čo mali známosti v zahraničí si zohnali pár kusov a medzi kamarátmi boli za hviezdy. Ostatní, ktorí niekde slipy z Ameriky zazreli, po nich zatúžili tiež.  

Aké spodne pradlo nosite3

 

V 60. a 70. rokoch minulého storočia boli v mužskej móde obľúbené úzke, dolu rozšírené nohavice veľmi obtiahnuté na bokoch a stehnách. V kombinácii s najbežnejším spodným prádlom tej doby - voľnými trenírkami výsledok vyzeral odpudivo. Viditeľne zrolované a pokrčené trenírky pod nohavicami korunoval obrys prirodzenia na jednom so stehien. Nie div, že chlapci zatúžili po modernejších slipoch, ktoré by im zaistili viac pohodlia. V obchodoch však slipy neboli a tak ti odvážnejší siahli do šuflíkov svojich mám a priateliek. Slipom sa v tej dobe najviac podobali dámske nohavičky. Ak si vybrali nejakú neutrálnu farbu, vzor a jednoduchý strih, tak mali aspoň aké - také prádlo, ktoré bolo lepšie než trenírky. Prvé československé slipy sa na popud zákazníkov začali šiť až okolo roku 1976 v závodoch Pleas a Trikota Vrbové za vtedajšiu cenu 18-25 Kčs. Na rozdiel od dámskeho spodného prádla boli slipy výhradne z čistej bavlny a materiál pripomínal dnešnú teplákovinu.

 

Aké spodne pradlo nosite2
Zdá sa že aj slávne osobnosti mali rovnaký problém, ako naši otcovia 


A teraz ruku hore všetci ti, ktorí dostávali spodné prádlo od mamy! Nemusíme sa za to hanbiť, protože je nás väčšina. A tým ostatným spodné prádlo pravdepodobne kupoval otec, alebo ho dedili po súrodencoch. Takto to bolo od našeho detstva až do doby, než sme dospeli. Je preto prirodzené, že aj potom bola naša voľba pri nákupe spodného prádla podobná. Ak mal niekto mamičku, ktorá doma vládla pevnou rukou a rozhodovala aj o tom, aké spodné prádlo sa bude v rodine kupovať, tak pravdepodobne nosí rovnaké prádlo doteraz.   

Táto moderná doba je však oveľa lepšia, čo sa týka rôznorodosti pánskeho spodného prádla. Je na výber mnoho druhov a materiálov. Takže mamy dnešných teenagerov to majú s výberom jednoduchšie. Snáď sa už posúva aj veková hranica, od ktorej si mladí môžu sami vyberať, čo im mamy majú kúpiť. Stále ale bude platiť : To, čo vám “naordinovali” maminy za mlada, s veľkou pravdepodobnosťou nosíte aj teraz, keď máte trebárs päťdesiat. Ale ak je to naopak a vlastníte moderné, pohodlné a sexy prádlo, môžete si blahoželať ! Akurát tie chudinky mamičky pripravte dopredu skôr, než im dáte vyprať pár moderných Jocksov!